duminică, 24 martie 2013

Partidul se distruge datorita celor care au fugit cu urnele!


Partidul se distruge datorita celor care au fugit cu urnele!

Daca Blaga ar fi ramas in planul doi, erau numai avantaje: USL-ul ar fi tremurat, kk-rau, sigur ar fi fost inspumat si infricosat de un nou adversar de la care nu stia la ce sa se astepte, multe alte formatiuni s-ar fi alaturat Elenei Udrea...

Dar cel mai important, PDL-ul ar fi ramas intreg si cu sanse din ce in ce mai mari. Nimeni nu se mai inscrie intr-un partid in cadere libera... Este totusi, surprinzator, ca oameni ca Turcanu, Paul, Stolojan, au ramas alaturi de buldog. De aici trag concluzia ca unele jocuri ne sunt necunoscute. Sa fie oare, doar invidie feminina, sau strategie?

Si..era sa uit. Singurul care ar putea sa infiinteze adevarata dreapta din Romania este cel care deja a demonstrat acest lucru, prin fapte, atitudine, si competenta, Emil Boc.
Numai el poate coagula in acest moment de tulburare, curente si opinii.

Sa nu uitam ca pana sa cada de pe podium in emisiunea lui Andrei Gheorghe, Emil Boc era un pusti in politica. De atunci nu a facut altceva decat sa evolueze si asta numai datorita faptului ca a fost loial unei credinte si constant in pareri si conceptii.

Alaturarea, secondarea si loialitatea fata de Traian Basescu, i-au adus acestuia notorietate si increderea populatiei de o anumita factura. Dovada este ca atunci cand planul diabolic, sustinut si de forte oculte, al noilor comintern-isti, de al darama pe Traian Basescu de frica puscariei, populatia Clujului l-a reales in pofida tuturor previziunilor mai mult sau mai putin logice.

Se vede clar, de la distanta ca ceilalti lideri mai mici: Ungureanu, Neamtu, Pavelescu, Macovei, Udrea, etc. sunt la degetul mic al lui Boc. Dealtfel nimeni din Romania nu ar putea construi o dreapta credibila in acest moment decat daca ar fi langa Traian Basescu. Ori mai apropiat ca Emil Boc nu e nimeni...in acest moment.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu